KİŞİLER
Davut Gül
Sami Aydın
Yüksel Demirgil
Prof. Dr. Alim Yıldız
Hacı Osman Yıldırım
Beşir Köksal
Hacı Çetindağ
Fikret Ünsal
Ünal Fırat
Uğur Akkuş
  Önceki Sayfaya Geri Dön

Sami Aydın

01.01.1965 Sivas'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Sivas'ta tamamladıktan sonra, Trakya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nden Mimar olarak mezun oldu. Vatani görevini tamamlayarak 1990 yılında iş hayatına atıldı.
Serbest mimar olarak başladığı iş hayatında; inşaat, hazır beton, inşaat malzemeleri, HDPE boru imalatı ve Sivas Teknokent'te ARGE üzerine çeşitli şirketler kurarak bu şirketlerde ticari faaliyetlerini sürdürdü.
Siyasi hayatına 1995 yılında Refah Partisi'nden İl Belediye Meclis Üyesi seçilerek başlayan Sami Aydın; 1999-2001 yılları arasında Fazilet Partisi’nden İl Genel Meclis Üyeliği görevinde bulunmuştur.
2001 yılında AK Parti Kurucu İl Başkanlığına atanan Sami Aydın; 2004 yerel seçimlerinde Sivas Belediye Başkanlığına seçildi. Bu süreçte AK Parti Genel Merkezinin görevlendirilmesiyle 30 ilde Siyaset Akademisi programlarında deneyim paylaşımı üzerine dersler verdi.
Uluslararası liderlik programı kapsamında ABD'de 7 kişilik heyetle, bu ülkedeki Federal Eyalet ve Yerel Yönetim Sistemleri üzerine çalışmalara katıldı.
2009 yılında ara verdiği Belediye Başkanlığı görevine 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde yeniden döndü.
AYDIN, evli ve üç erkek çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 
Sivas Hizmet Vakfı Resmi İnternet Sayfası - Bahtiyarbostan Mah. Alibaba Cad. İnönü Konağı Sivas - 0 (346) 223 53 56
 
Sivas Haber